29 июня начинается вступительная кампания для абитуриентов28 июня 2017, 12:57

 

Коефіцієнти та спецумови. Вже завтра стартує вступна кампанія абітурієнтів 2017 року. Про особливості цьогорічного вступу до вишів України розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

До початку цьогорічної вступної кампанії лишилось кілька годин. 29 червня запрацює інтернет-ресурс міністерства освіти, на якому абітурієнти зможуть створити електронні кабінети та почати подавати заяви до вищих навчальних закладів. Всього ж, за словами міністра освіти, цього року вступники зможуть подати до дев»яти заяв на чотири спеціальності. 

Лілія Гриневич міністр освіти і науки 

Це можуть бути як заяви до одного університету, так і дев»ять заяв у різні навчальні заклади. Ми обмежуємо не вищими навчальними закладами, а спеціальностями, щоб діти профорієнтувалися і ретельніше обирали спеціальності, на яких бажають навчатися. 

Одним з головних нововведень цієї вступної кампанії є використання регіональних, галузевих та сільських коефіцієнтів, на які коригуватимуться конкурсні бали випускників.  Так для інженерних та природничих спеціальностей такий коефіцієнт може сягнути 1.03, для дітей з сільської місцевості коефіцієнт складе 1.02. Конкурсні ж бали по регіонам коригуватимуться в залежності від міста, до якого вступає абітурієнт. Крім того, передбачено низку спеціальних умов вступу для окремих груп населення.

Лілія Гриневич міністр освіти і науки 

За співбесідою — інваліди війни, чорнобильці з цим правом, маломобільні особи з інвалідністю. За іспитами, а не за Зовнішнім незалежним оцінюванням можуть вступати учасники бойових дій АТО звільнені після 30 листопада 2016 року, сироти та прирівняні до них, а також ті особи, які мають захворювання, що були перешкодою для складання Зовнішнього незалежного оцінювання ЗНО та/або іспити можуть складати мешканці непідконтрольних територій і мешканці тимчасово окупованих, того ж Криму. 

Приймати документи вищі навчальні заклади будуть з 12 по 26 липня. Оприлюднити ж остаточні рейтингові списки абітурієнтів у міністерстві освіти обіцяють не пізніше 1 серпня. 

Реклама

А поделиться?