20-річний харківський ілюстратор розробив емблеми для міністерств УкраїниХарківський дизайнер розробив незвичні ескізи для українських міністерств та поділився ними на behance.net.

Artem Shaparenko/behance.net

20-річний графічний дизайнер з Харкова, Артем Шапаренко поділився своїм уявленням про те, як повинні виглядати емблеми всіх українських міністерств. «Кожна ідея починається з однієї проблеми. Нещодавно мені потрібно було використати щось, щоб показати, що проект був розроблений Міністерством освіти і науки. І я не міг застосувати текст. Після цього, я зробив кілька досліджень і з’ясував, що є безліч потворних символів, які потрібно використовувати, і ніхто не хоче користуватись будь-яким з них», – розповідає Шапаренко.

Artem Shaparenko/behance.net

Дизайнер намагався розробити максимально прості та зрозумілі кожному символи. Щоб будь-яка людина при бажанні могла відтворити символ, який складається з декількох елементів. Для форми всіх емблем Шпаренко обрав букву «U», що означатиме Україну. Кожен із ескізів ввібрав у себе асоціативні елементи з кожним з міністерств: колоски для Міністерства аграрної політики та продовольства; гори та річка для Міністерства екології та природних ресурсів; будівлі для Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Artem Shaparenko/behance.net

Artem Shaparenko/behance.net

Artem Shaparenko/behance.net

Всього було розроблено 20 символів.

Artem Shaparenko/behance.net

В свою чергу, відомий житомирський дизайнер Ілля Стронговський, на свої сторінці в Facebook прокоментував ідею так: «Кльова ідея, гарне втілення, але іконки самостійно ні разу не зчитуються, а форма знаку загалом найдужче нагадує леґо-Бетмена».

Artem Shaparenko/behance.net

Додамо, що 27 жовтня Міністерство освіти і науки змінило свою візуальну ідентичність. «Віднині #МОН має новий стиль – від логотипу та шрифту до можливого дизайну комунікаційних кампаній та презентаційної продукції. Ми відмовляємося від золотих тиснень, штучної псевдорозкоші на користь простих чітких ліній і лаконічних зображень»,- повідомляють на своїй сторінці у Facebook.

А поделиться?