160 тисяч жителів Харківщини мають вирішити, де отримувати пенсіюДо вересня жителі Харківщини мають вирішити, в якій банківській установі отримувати пенсію — згідно з ухвалою Кабміну отримувати виплати з доставкою додому з осені зможуть лише окремі категорії громадян.

Визначитися мають близько 160 тисяч жителів Харкова та області, в етері «Українського радіо. Харків» розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області Тетяна Піпченко.

За її словами, в області вже користуються послугами банків щодо отримання пенсії 70% людей, в Харкові — 76%.

«Більшість людей, які отримують пенсії на поштових відділеннях, з сільської місцевості, саме вони мають визначитися, де отримувати кошти. Перед банківськими установами поставлене питання про розширення мережі банкоматів, але є труднощі», — каже Тетяна Піпченко.

В Харківській області Пенсійний фонд платить «Укрпошті» щомісяця близько 35 млн гривень на доставку виплат пенсіонерам.

«Доставка має бути своєчасною, але ми маємо випадки, коли «Укрпошта» чи поштарі приносять пенсію несвоєчасно, оскільки деякі поштові відділення у сільській місцевості працюють три-чотири дні на тиждень. Банківські установи працюють щодня», — розповідає представниця Пенсійного фонду.

Пенсіонер може обрати будь-який банк, який має договір з Пенсійним фондом, й отримувати виплати в ньому. Подивитися перелік установ можна на офіційному сайті за посиланням.

Для того, аби перевести виплати з поштового відділення на банківське, людина має відкрити рахунок, звернувшись до банку, а не йти до Пенсійного фонду — банк надішле всі дані фонду, пояснює Тетяна Піпченко.

«Якщо громадянин до 1 вересня не обере банк, то ми будемо відкривати рахунки в «Ощадбанку». Поки що розмова йде про 1 вересня, але ці терміни можуть бути перенесені», — каже Піпченко.

За її словами, адресна доставка пенсій залишиться інвалідам першої групи, людям, які за станом здоров’я не можуть отримувати пенсії інакше, тим, хто отримують будь-які соціальні виплати, людям віком 80+.

Що відомо29 березня Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою громадян, котрі отримують пенсії через «Укрпошту», переводять на обслуговування в банки, крім низки пільгових категорій, та пенсіонерів категорії «80+».Уряд обговорює перехід на отримання пенсій з готівкової на карткову форму. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це має відбуватись поступово та реалізовуватись як право людей, а не зобов’язання.